Wordpress

WordPress Otomatik Sosyal Paylaşım Eklentisi

Wordpress Yazıyı Otomatik Paylaşma

Blogumuza yeni yazı ekleyince sosyal medyada da paylaşmazsak olmaz tabiki öyle değil mi? Bloga yeni yazı ekleme aşamalarında bir de sosyal medyada yazıyı paylaşma aşaması var. Gerek SEO kavramının olmazsa olmazı imleme bakımından, gerek Facebook, Twitter gibi yerlerden blogunuzu takip eden takipçilerinizle etkileşime geçme bakımından sosyal medyayı etkin kullanmak şart sayılır. Birçok kişisel blog yazarı yazısını yayınladığı zaman sosyal medyada da paylaşmayı çok sever. Ancak tabiki de blog yazarları arasında benim gibi üşengeç kişiliklere sahip olanlar da mevcut. Bu yazım aslında daha çok bu kitleyi ilgilendiriyor diyebilirim 🙂

NextScripts: Social Networks Auto-Poster isimli WordPress eklentisi yazınızı yayınladığınız anda sizin yerinize aynı anda 18 farklı platformda yazınızı paylaşıyor. Facebook, Twitter, Google+, Tumblr, Pinterest, Linkedin gibi popüler platformları destekleyen eklenti, daha birçok sosyal paylaşım sitesini de destekliyor.

Üstelik eklentinin en çok hoşunuza gidecek olan yönü de tamamen reklamsız bir şekilde paylaşım yapması. Yani diğer eklentiler gibi paylaşımında kesinlikle herhangi bir linkini koyup da reklam yapmıyor. Bunun yanı sıra WordPress’e fazla eklenti yüklemenin zararlı olduğunu düşünenler için de şu notu ekleyim, bu eklenti kesinlikle blogunuza ağırlık yapmaz, yavaşlatmaz.

Özellikle tek tek her yerde linkini paylaşmayı sevmeyenlerin işine yarayacak bir eklentiyi tanıttım. Umarım işinize yaramıştır. Lütfen yazımı yararlı bulduysanız bir yorum atmayı da unutmayın 🙂

Değerlendirme
Tarih
Puan
51star1star1star1star1star

4 yorum

  • WordPress kullananlar için oldukça güzel bir eklenti, bir çok zahmetten kurtarıyor. Elinize sağlık…

  • İçerik için teşekkürler. İnsan içeriği ekledikten sonra Twitter, Facebook ve Google+ haricindeki sosyal hesaplar üzerinde paylaşım yapmayı unutuyorum oldukça faydalı oldu.

Yorum ekle