Wordpress

En İyi WordPress Kişisel Blog Temaları

Wordpress En İyi Blog Temaları

Belki de birçok blog yazarı blogu için en uygun temayı seçmekte kararsız kalıyor veya bloguna uygun bir tema seçemiyor. Bu yazımda da kişisel bloglar için en iyi WordPress temalarına değineceğim. Temaları seçerken SEO uyumu, mobil kullanılabilirlik, PageSpeed Insights skoru ve kullanım deneyimi gibi kriterleri göz önüne alarak bir listelemede bulundum.

1- Aden – Responsive WordPress Blog Teması – İNCELE

Kişisel bloglar, moda blogları gibi birçok blog çeşidinde kullanıma uygun olan Aden temasının ThemeForest’daki şuanki satış fiyatı 47 dolar. Demodaki görseller optimize edilmediği için PageSpeed’den düşük not alan bu tema blogunuz için ideal bir seçim olabilir.

2- Maple – Responsive WordPress Blog Teması – İNCELE

Bir önceki temamız olan Aden temasına çok benzeyen Maple teması da bloggerlar tarafından pek kullanılmasa da yapışkan header seçeneği ve slider kısmıyla ilgimi çeken temalar arasına girdi. Ayrıca demodan da görebileceğiniz gibi bu temada yapışkan sidebar özelliği bulunuyor. Bu kısma benim yaptığım gibi reklam yerleştirirseniz kullanıcıların dikkatini çekecektir ve reklamlarınıza tıklama oranı da artacaktır.

3- Newsmag – News Magazine Newspaper – İNCELE

Aslında bir magazin/haber teması olan Newsmag teması, çeşitli kategorileri ele alan bir blogunuz varsa sizin için güzel bir seçenek olacaktır. Bu tema sidebar kısmına sosyal medya hesaplarınızı da eklemenize olanak sağlıyor. Diğer 2 temaya göre biraz daha kullanışlı olduğu söylenebilir.

4- Ecancan V4 Responsive WordPress Kişisel Blog Teması – İNCELE

Kişisel blog temaları listemizde bir de Türk tasarımcıya yer vermek istedim. Ecancan blogunda da kullanılan Ecancan V4 teması SEO uyumlu ve rengarenk bir tema. Hem Türk tasarımcılarımıza destek amacıyla, hem de ekonomik olmasıyla bu temayı da tercih edebilirsiniz. Bu temamızın satış fiyatı da sadece 30 TL.

Değerlendirme
Tarih
Puan
51star1star1star1star1star

16 yorum

Yorum ekle