SEO

Ücretsiz Kaliteli Backlink Siteleri

Ücretsiz Kaliteli Backlink Alma Yöntemleri

Google’ın yeni güncellemeleriyle birlikte sitelerin sıralamada yükselmesini sağlayan faktörler arasında backlink almak çok önemli bir noktaya ulaştı. Özellikle kaliteli sitelerden backlink almak Google’da üst sıralara çıkmanızda size çok fayda sağlayacaktır. Ücretsiz backlink alma yollarını takip ederek siz de sitenize tamamen ücretsiz bir şekilde backlink alabilir, kendi SEO çalışmanızı kendiniz yapabilirsiniz.

1- IMDb (Alexa Global: 55)

Dünyanın en otoriter sitelerinden olan IMDb, uluslararası sinema ve televizyon filmleri, film yıldızları ve dizileri hakkında bilgiler veren bir platformudur. Kayıt olduktan sonra profilinize ekleyeceğiniz link ile Alexa sıralaması oldukça iyi olan bu siteden ücretsiz bir şekilde backlink alabilirsiniz.

2- Issuu (Alexa Global: 855)

Issuu sitesi PDF yayınlama siteleri arasında en popüler site olmakla birlikte SEO derecesi de oldukça yüksektir. Bu siteye de kaydolarak ücretsiz bir şekilde profil backlink alabilirsiniz. Ayrıca özgün bir tanıtım yazısı ile anahtar kelimelerinize link ekleyip PDF backlink alma şansınız da bulunuyor.

3- Academia.edu (Alexa Global: 693)

Academia.edu sitesi uzantısından da anlaşılacağı üzere arama motorlarının en sevdiği siteler arasında yer alıyor. Edu uzantılı bu siteye kaydolup bir adet doküman yayınlayarak kaynak kısmından sitenize link verebilirsiniz. Üstelik özgün yazılar ile birden çok şekilde linklerinizi eklerseniz size daha çok yararı olacaktır.

Tavsiye Yazı: Ücretsiz Edu Backlink Listesi

4- SoundCloud (Alexa Global: 120)

Müzik ve her türlü ses kayıtlarınızı yükleyip paylaşabileceğiniz bu sosyal medya sitesinin ismini mutlaka duymuşsunuzdur. Bu siteye de diğer siteler gibi üye olarak profil kısmından backlink alabilirsiniz. Bu gibi otoriter sitelerden backlink almak index hızınızı arttırmaya yardımcı olacaktır.

5- Giphy (Alexa Global: 287)

Dünyanın en büyük gif paylaşım sitesi olan Giphy gün geçtikçe daha da büyüyor. Popüler gif paylaşım sitesi Giphy’den de aynı şekilde profil backlink alabilmeniz mümkün.

6- Scoop.it (Alexa Global: 2904)

Listemize yine en iyi sitelerle devam ediyoruz. Bu sitemiz ücretsiz bir imleme sitesi. Alexa değerleri diğerlerine göre biraz zayıf kalsa da kesinlikle azımsanmayacak bir derecede sitenize etki sağlayacaktır. Bu siteye kayıt olarak hem profil backlink, hem de yazılarınızı paylaşarak doğal bir backlink alabilirsiniz.

7- Reddit (Alexa Global: 21)

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya sitesi Reddit, sitenize ücretsiz backlink almak için size yardımcı olacak en büyük sitelerdendir. Reddit sitesine kayıt olarak yazılarınızı paylaşabilirsiniz. Bu sayede Google botları Reddit sitesini tararken sizin sitenize de uğramış olur.

Son Sözler

Bu yazımda sizlere 7 adet kaliteli siteden ücretsiz backlink alma yolları paylaştım. Benim de kullandığım bu sitelerden link almak sitenizin index hızını arttırır, ilk sayfalara çıkmanızı sağlar ve sitenizin Trustrank ve Alexa değerlerinde olumlu bir etki yaratır. Daha fazla backlinkten yararlanmak isterseniz blogumun Alexa sayfasını ziyaret edip backlink aldığım 5 siteyi görebilirsiniz. Aklınıza takılan herhangi bir soruyu yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın, iyi bloglamalar 🙂

Değerlendirme
Tarih
Puan
51star1star1star1star1star

Yazar hakkında

Samet Teke

Wordpress ipuçları & SEO.

24 yorum

Yorum ekle