SEO

Alexa’da Yükselmenin 5 Pratik Yolu

Alexa'da Yükselme Teknikleri

Sitenizden backlink almak isteyen, tanıtım yazısı yayınlatmak isteyen reklamverenler sitenizin Alexa sıralamasını çok önemserler. Pek çoğunuzun Alexa’nın ne olduğunu bildiğini düşünüyorum. Ama yine de Alexa nedir sorusuna şöyle bir cevap vereyim: Alexa; Amazon’a ait olan, websitelerin trafiklerine göre dereceleme yapıp sıralayan bir internet şirketidir. Alexa traffic rank değeri de sizin dünyada bulunan internet siteleri içindeki sıralamanızı gösterir.

Alexa’da Yükselmenin Yolları

  • Alexa Toolbar: Alexa Toolbar eklentisini kullanmak ve bu eklentiyi kullananların sitenizi ziyaret etmesi Alexa sıralamanıza büyük derecede katkı sağlar. Alexa Toolbar eklentisini buraya tıklayarak tarayıcınıza kurabilirsiniz.
  • Alexa Widget: Sitenizin footer kısmına Alexa Widget’ı ekleyerek sıralamanızı daha da iyi hale getirebilirsiniz. Bu iki örnekteki gibi Alexa ürünlerini kullanmanın sitenizin sıralamasında etkisi de oldukça fazladır.
  • Link Değişimi: Alexa sıralamanızı yükseltmenin diğer bir yolu da link değişimi yapmaktır. Alexa değeri yüksek sitelerle link değişimi yapmak sıralamanızı yükseltir.
  • Güncel Olmak: Sitenizi güncel tutmaya, ayrıca yeni yazınızda önceki yazınıza link vermeye de dikkat edin. Farklı yazılarınıza link vermek de olumlu sonuçlar elde etmenize yarar sağlar.
  • Backlink: Tıpkı SEO‘da olduğu gibi Alexa sıralamasında da backlink almak önemli bir unsurdur. Ancak Alexa, tüm linkleri backlink olarak algılamayabilir.
Değerlendirme
Tarih
Puan
51star1star1star1star1star

12 yorum

Yorum ekle